KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 14082164
nr 1408 2164
Maria Adelborg
(1849-1940), Sverige
Signerad. Blandteknik. Bladets mått: 33x42cm, yttermått inklusive ram: 45x58cm
Maria Adelborg, svensk konstnär född 1849 i Karlskrona, död 1940 i Gagnef.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 19 juli 2021
kl 19:07:43
19/7 15:45:57
Maria Adelborg
Läs mer om Maria Adelborg